Pandí rodina v chomutovském zooparku se rozrostla


  • 21. duben 2022

Obří dřevěná panda láká do chomutovského zooparku

  Sedmimetrová panda, obklopená bambusovým hájem, je novou atrakcí chomutovského zooparku. Ještě během slavnostního otevírání za účasti zástupců města Chomutova a Severočeských dolů, které na ni přispěly, obří prolézačka zaujala první dětské návštěvníky. Pokřtili ji tak ti, kterým má přinést potěšení. Dřevěná panda bude lákat k výběhu pand červených, které zoopark úspěšně chová. 
 
  Obří dřevěná atrakce, která spojuje prolézačku, lezeckou stěnu i skluzavku, stojí na křižovatce u prodejny suvenýrů. Originálně navržená skulptura odkazuje na blízké stanoviště pand červených, které patří k symbolům chomutovského zooparku. "Naše panda je navržena tak, aby se po ní dalo lézt všude, tedy třeba i na zádech nebo po tlapách," říká hlavní architektka Jana Bezuchová. Panda v centrální části zooparku nahradila dožívající starší herní prvky, které už neodpovídaly nárokům na bezpečnost.  


  „Dohodli jsme se, že nové prvky v zooparku by neměly být unifikované, z katalogu, ale měly by přinést něco, co děti jinde ve veřejném prostoru nenajdou. Nabízí to potenciál pro budoucí rozvoj a možnost podobně stylizovat i okolí směrem k pandímu výběhu,“ vysvětlil náměstek primátora David Dinda. „Nechtěli jsme se opakovat s domečkem a klouzačkou. Zoopark musí mít vlastní tvář, identitu a atmosféru. Věříme - a vlastně už je to vidět, že dětem se líbí,“ řekla při slavnostním otevření ředitelka zooparku Věra Fryčová. Reagovala tak na skutečnost, že než skončily slavnostní projevy, na zádech pandy už řádili první dětští návštěvníci. 


  Ředitelka poděkovala městu a především Severočeským dolům, které poskytly finanční dar ve výši téměř dvou milionů korun. Zástupci města pak rozhodli, že je investují do zooparku. „Originální rodinná atrakce pro zoopark – to byla naše první volba. Severočeské doly s ní k naší radosti souhlasily,“ doplňuje David Dinda. „Spolupráce důlní společnosti s Chomutovem je letitá a je založena na velmi dobrých vztazích. Vytváříme projekty, které jsou smysluplné, bohulibé a zapadají do našich programů. Jeden z nich nese název Pomáháme – a to je právě tento případ,“ vysvětlil Rudolf Kozák, ředitel komunikace a vnějších vztahů Severočeských dolů a.s. Ten přiznal, že sám do zooparku s vnoučaty chodí a novou pandu jim brzy ukáže. „Jsem rád, že radní města vybrali zoopark, protože to je chlouba Chomutova a není mnoho takových krásných míst v regionu,“ dodal Rudolf Kozák. 


  Velká dřevěná panda není jediným herním prvkem, které chce zoopark letos pořídit. V plánu jsou i další atrakce pro nejmenší nebo dobrodružná stezka s úkoly, která povede mimo hlavní trasy areálu. Jak prozradila ředitelka zooparku, chce se zaměřit také na okolí nové pandy – úpravy by se měla dočkat prodejna suvenýrů včetně terasy. Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.

Vyhledávání v obsahu@ SPOJENEC 2019. All rights Reserved.