Sedm obcí se pustilo do úklidu Chomutovska


  • 28. červenec 2022

   Stovky lidí zburcoval k jarnímu úklidu Dobrovolný svazek obcí Chomutovsko. V rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko vyrazí dobrovolníci k úklidu v sedmi obcích v sobotu 2. dubna. Připojili se k nim také Severočeské doly, a.s., které zorganizovali pro úklidové čety v Droužkovicích na Chomutovsku doprovodný program. 
 
   Pod heslem „Ukliďme Chomutovsko“ se spojilo díky svazku sedm obcí na Chomutovsku – Březno, Černovice, Droužkovice, Otvice, Strupčice a Údlice a také jedna horská obec – Hora Svatého Šebestiána. Do úklidového maratónu se zapojila také nezisková organizace Archa Jirkov. 
   Březenští uklidili v sobotu například koryto potoka Hutná a park kolem in-line dráhy, v Černovicích a Údlicích budou dobrovolníci uklízet okolí zdejších rybníků. V Droužkovicích úklid zvelebí nově vzniklé polní cesty v okolí obce, využívané pro cyklistiku. Obyvatelé Strupčic chtějí kromě obce uklidit také sportovní areál a cyklostezku vedoucí do Vrskmaně. 
   Neboť jde z velké části o obce v okolí uhelného lomu Nástup Tušimice, rozhodly se Severočeské doly a.s. dobrovolníky podpořit a odměnit. V Droužkovicích bude připraven odpolední zábavný program a občerstvení pro všechny, kteří se do úklidu zapojí. Se svým programem vystoupí Divadlo Hnedle Vedle Tomáše Bartáka, své umění předvede sportovní skupina Street Hard Workers a zahraje hudební skupina Retrosexuals. „Abychom zvýšili motivaci dobrovolníků, vyhlašujeme soutěž o nejlepšího dětského i dospělého sběrače,“ doplnil mluvčí Severočeských dolů a.s. Lukáš Kopecký.     Odpolední zábavný program v Droužkovicích u koupaliště začíná ve 14 hodin. 
Ukliďme Česko je dobrovolnická akce s cílem uklidit nelegální černé skládky a obecně nepořádek v přírodě i obcích. Poprvé se celorepublikový úklid konal v roce 2014 a navázal na projekt mapující černé skládky v ČR. Vloni se akce i přes covidová opatření zúčastnilo 75 tisíc dobrovolníků. K letošnímu jarnímu úklidu už je přihlášeno více než tři tisíce lokalit. Vedle jarního úklid se koná také podzimní v rámci Celosvětového úklidového dne, pořádaného od roku 2018. Na podzim chtějí Severočeské doly, a.s. v úklidu podpořit obce Braňany a Mariánské Radčice na Mostecku. Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.

Vyhledávání v obsahu@ SPOJENEC 2019. All rights Reserved.